Słuchaj wygodnie w aplikacji mobilnej
Wprowadzenie
Z moim gościem, Pawłem Soproniukiem rozmawiam o tym, jakie są trzy ważne fazy w komunikacji kryzysowej. Podcast ten szczególnie polecam wszystkim, którzy zajmują się komunikacją w firmie, menedżerom mniejszych i większych zespołów ale również osobom zarządzającymi firmami.
Komunikacja jest bardzo ważna, ale w dzisiejszym kryzysie, skuteczna komunikacja jest ważna tysiąckroć bardziej.
Gość: Paweł Soproniuk
Jestem partnerem i dyrektorem zarządzającym w Neuron Agencji Public Relations – warszawskiej agencji, specjalizującej się w strategicznym doradztwie komunikacyjnym, komunikacji wewnętrznej i kryzysowej. Komunikacją zajmuję się niemal nieprzerwanie od 2002 roku (z krótką przerwą na założenie startupu działającego w branży muzycznej).
Zrealizowałem i nadzorowałem dziesiątki projektów z zakresu komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Pracowałem dla największych polskich firm, m.in. PKO Bank Polski, Netia, PGNiG, British Council, PKP PLK, J.W.Construction Holding SA, G Data czy Empik.com. Obecnie pełnię funkcję strategicznego doradcy (na etapie planowania działań oraz w sytuacjach kryzysowych), a dodatkowo zajmuję się tworzeniem nowych produktów agencji we współpracy z partnerami spoza branży PR.
Od wielu lat należę do grona ekspertów jednego z think-tanków, dla którego realizuję projekty jako ekspert. Pracuję także dla Komisji Europejskiej – jestem członkiem międzynarodowego panelu ekspertów w programie z obszaru przemysłów kreatywnych.
Oprócz prowadzenia zajęć w ramach Akademii LSPR prowadzę zajęcia „PR w zarządzaniu projektami” na kierunku Zarządzanie Projektami na Politechnice Warszawskiej, prowadzę także gościnne wykłady na innych warszawskich uczelniach. Wielokrotnie występowałem i prowadziłem warsztaty na wydarzeniach branżowych, m.in. na Kongresie Profesjonalistów PR w Rzeszowie. W 2014 roku znalazłem się na liście „50 najbardziej kreatywnych w biznesie” magazynu Brief.
Tak w temacie komunikacji to jestem ciekawy co myślicie o wspólnych konferencjach prasowych Premiera i Ministra Zdrowia.
Premier zawsze rozpoczyna konferencję od podziękowań. Dziękuje wszystkim i za wszystko. Tak mniej więcej pół konferencji. W tym czasie Minister Zdrowia, zazwyczaj stojący po lewej stronie Premiera bardzo często patrzy na Premiera a nie w stronę kamer. Czy to może coś oznaczać?