fbpx
Social media
Szukaj
Słuchaj na:

Podcast 46: Czarny łabędź w zatrudnieniu z Andrzejem Niteckim

Słuchaj podcastu

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 5

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Słuchaj wygodnie w aplikacji mobilnej

 Wprowadzenie

Dzisiejszy podcast porusza temat który dla każdego lidera jest zawsze tematem bardzo trudnym, i to bez względu na jego doświadczenie zawodowe. Dzisiaj z Andrzejem Niteckim rozmawiam o tym jak przeprowadzić proces zwalniania pracownika. Jak robić to profesjonalnie, transparentnie oraz z empatią i szacunkiem. Mamy obydwoje szczerą nadzieję że nigdy nie staniecie po żadnej ze stron – zwalniającego lub zwalnianego, ale jeśli już taka sytuacja by się wydarzyła, to warto się do niej przygotować.

Co to jest outplacement?

Podcast został zainspirowany artykułem opublikowanym przez Andrzeja na LinkedIn, znajdziecie tutaj. A wspomniany przeze mnie raport Konfederacji Lewiatan znajdziecie pod tym linkiem.

Gość

Andrzej NiteckiAndrzej Nitecki – Principal w firmie Executive Search SpenglerFox, która plasuje się w gronie największych firm headhunterskich, gdzie oprócz projektów rekrutacyjnych odpowiada za praktykę Human Capital Solution.

Andrzej posiada blisko 20 lat doświadczenia w obszarze transformacji i HR w złożonych organizacjach biznesowych z regionu CEE. Zdobywał doświadczenie w największych firmach w Polsce i CEE. Brał udział w projektach transformacyjnych, inwestycyjnych, akwizycyjnych i przejęciach.

Ma unikalne doświadczenie patrzenia z perspektywy zarówno klienta i konsultanta. Zdobył szerokie doświadczenie w takich kategoriach jak: zarządzanie zmianą, przywództwo, zarządzanie kapitałem ludzkim, podnoszenie efektywności i budowanie motywacji, restrukturyzacja i rozwój biznesu.

Andrzej jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył rownież Advanced Management Program IESE Business School oraz Leadership Executive program INSEAD Business School

Andrzej jest mentorem The MIT Enterprise Forum (MITEF) Startup. Jest członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia HR.

 

 

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 5

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Nazywam się Sebastian Drzewiecki i zawodowo definiuję się jako strateg zarządzania. Od 20 lat kieruję zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Rozwijałem firmy od 240 do 700 pracowników, a obecnie jestem dyrektorem zarządzającym w Softserve, gdzie kieruję 1000 osobową organizacją.

Chętnie angażuję się w projekty non-profit związane z budowaniem kapitału społecznego. Działam w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Technologia w spódnicy, Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL.

Po godzinach realizuję autorski projekt „Nowoczesny Lider” - podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami. Wspólnie z gośćmi rozmawiam o sprawdzonych, konkretnych rozwiązaniach oraz metodach stosowanych przez praktyków zarządzania. A gdy w końcu znajdę wolną chwilę, z przyjemnością spędzam ją na grze w golfa.

Autor książki "Lider Wystarczająco Dobry", która znalazła się na szczycie popularności w EMPIK w kategorii Biznes.

Zostaw komentarz!

3 komentarze

Więcej z tej serii

EksperciOdcinków: 46