fbpx
Social media
Szukaj
Słuchaj na:

Podcast #28 – Szach Mat! Czyli o tym jak szachy pomagają w biznesie z Michałem Kanarkiewiczem

Słuchaj podcastu
Strategia

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 10

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Intro

W najnowszym podcaście rozmawiam z Michałem o tym, jak szachy mogą pomóc w biznesie podejmować lepsze, strategiczne decyzje. Rozmawialiśmy również o tym czy można nauczyć się strategicznego myślenia.

Mam nadzieję iż pomimo tego że szachy wydają się być dość niszowym sportem w Polsce (choć może się mylę) to nie odwiedzie to Was od wysłuchania naszej rozmowy.

Oto wspomniana definicja w nagraniu talentu strategii według Gallupa.

People with strong Strategic talents have the ability to sort through the clutter and find the best route. This is not a skill that can be taught. It is a distinct way of thinking — a special perspective on the world at large. This outlook allows them to see patterns where others simply see complexity. Mindful of these patterns, they are able to envision alternative scenarios, always asking, “What if this happened?” This recurring question helps them see, plan, and prepare for future situations. They see a way when others assume there is no way. Armed with this strategy, they strike forward.

Gość

Michal KanarkiewiczMichał Kanarkiewicz, Wykładowca MBA, szachista, trener, autor 4 książek, mówca inspiracyjny TEDx

Michał uczy myśleć strategicznie poprzez grę w szachy. Dzięki jego metodologii zespoły zaczynają myśleć skuteczniej i z szerszą perspektywą. Wykorzystuje strategie szachowych mistrzów do pokazywania sposobu, w jaki firma może urosnąć. W gronie jego klientów są międzynarodowe organizacje takie jak: Volvo, Heineken, Ernst & Young, PZU, UBS, Santander Bank Polska, Bank Zachodni WBK, Alior Bank i Luxmed. Regularnie występuje na największych scenach wydarzeń biznesowych oraz związanych z rozwojem osobistym i zawodowym. Wystąpił z Nickiem Vujicicem, przed publicznością liczącą 5000 osób.

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 10

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Nazywam się Sebastian Drzewiecki i zawodowo definiuję się jako strateg zarządzania. Od 20 lat kieruję zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Rozwijałem firmy od 240 do 700 pracowników, a obecnie jestem dyrektorem zarządzającym w Softserve, gdzie kieruję 1000 osobową organizacją.

Chętnie angażuję się w projekty non-profit związane z budowaniem kapitału społecznego. Działam w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Technologia w spódnicy, Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL.

Po godzinach realizuję autorski projekt „Nowoczesny Lider” - podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami. Wspólnie z gośćmi rozmawiam o sprawdzonych, konkretnych rozwiązaniach oraz metodach stosowanych przez praktyków zarządzania. A gdy w końcu znajdę wolną chwilę, z przyjemnością spędzam ją na grze w golfa.

Autor książki "Lider Wystarczająco Dobry", która znalazła się na szczycie popularności w EMPIK w kategorii Biznes.

Zostaw komentarz!

Więcej z tej serii

EksperciOdcinków: 28