fbpx
Social media
Szukaj
Słuchaj na:

Podcast #20 – Marzenia z terminem ważności – z Agnieszką Dydycz

Słuchaj podcastu
Marzenia

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Intro

Zapraszam Cię do najnowszego podcastu, w którym miałem olbrzymią przyjemność rozmawiać z Agnieszką, o autentyczności, o jej decyzji aby odejść z korporacji, pisać książki i pomagać dzieciakom. Bogate BIO Agnieszki znajdziesz poniżej.

Było refleksyjnie i autentycznie.

Gość – Agnieszka Dydycz

Agnieszka DydyczUrodziła się w XX wieku, więc nic, co ludzkie nie jest jej już obce…
Pisarz z wyboru, ekonomista i finansista z wykształcenia, absolwent SGH
i innych studiów podyplomowych, w tym MBA Uniwersytetu Warszawskiego oraz University of Illinois. Prawie mgr inżynier budownictwa, doświadczony coach, mentor i tutor.

Przez ponad dwadzieścia lat pracowała na kierowniczych stanowiskach w Banku Citi Handlowy, ostatnio jako Dyrektor ds. Projektów Strategicznych przy Zarządzie Banku. Wdrażała usługi i produkty finansowe, zarządzała ludźmi i projektami, była założycielem i pierwszym przewodniczącym Rady Depozytariuszy przy Związku Banków Polskich oraz członkiem Rady Nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. Współtworzyła ustawy oraz przepisy prawne dotyczące funduszy emerytalnych i banków powierników. Była pierwszym specjalistą powiernictwa papierów wartościowych w Polsce, a za swój wkład w rozwój rynku kapitałowego została odznaczona orderem Narodowego Banku Polskiego: „Za zasługi dla bankowości RP”. Pracując w Banku, utworzyła i przez lata prowadziła CitiWomen Poland – jedną z pierwszych w Polsce korporacyjnych inicjatyw promujących networking i mentoring, jako narzędzia rozwoju osobistego i wzajemnego wspierania się kobiet aktywnych zawodowo.

Przez lata, pełniła także funkcję członka Zarządu Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga, reprezentując Fundatora, czyli Bank Citi Handlowy.

Sama również założyła i do dziś prowadzi małą, lecz prężnie działającą Fundację „Pomóżmy Dzieciom”, organizację pożytku publicznego, która od 21 lat wspiera dzieci, ratuje im zdrowie i życie oraz pomaga w wyrównywaniu ich szans na lepsze życie. Fundacja wspiera ogniska i świetlice środowiskowe w pracy dydaktycznej z dziećmi. W miarę możliwości dofinansowuje także zakup sprzętu ratującego życie dzieci, jak specjalne łóżeczka dla wcześniaków, czy deski pediatryczne ortopedyczne, które pomagają strażakom z OSP w ratowaniu dzieci – ofiar wypadków. Więcej od Fundacji na stronie www.pomozmy-dzieciom.org.pl

Jej największą dumą jest kreatywny synek Antoni, lat 11, w pakiecie z nieco starszym, lecz równie interesującym tatusiem, czyli dwa niewyczerpane źródła wyzwań i inspiracji.

Książki
Książki Agnieszki

 

Kilka lat temu, pod koniec swojej tzw. kariery w korporacji, zrozumiała, że stare marzenia wygasły i czas na nowe… Pożegnała się więc z Bankiem i teraz żyje, pisze, tworzy, działa społecznie i przekazuje swoją wiedzę oraz doświadczenie innym. Prowadzi szkolenia i warsztaty rozwojowe, podczas których uczy jak poznawać siebie oraz podpowiada jak sprawdzać czy nasze marzenia są jeszcze aktualne i czy na pewno nasze własne. Bo przecież warto jest odnaleźć swoją własną drogę do szczęścia… Jako pisarka zadebiutowała dwoma tomami zabawnych przygód rehabilitanta ze stopniem doktora Z pamiętnika masażysty, czyli nic, co ludzkie, nie jest mi (już) obce oraz Człowiek zawsze kicha dwa razy. Masażysta też… (Edipresse Książki, 2016 i 2017).

Także w 2016 r. ukazała się jej książka dla dzieci O Wojtku z planety Uran napisana na podstawie opowieści synka. Opowieść ta jest ciepłą historią o trosce, życzliwości i ziemskim przytulaniu. Dzieci ją uwielbiają, bo pokazuje świat widziany z ich perspektywy. Z kolei nam, dorosłym, opowieść ta przypomina o tym, o czym z wiekiem zapominamy.

Jest to także projekt społeczny, gdyż przychody ze sprzedaży książeczki, wraz honorarium autorskim, wspierają działalność Fundacji „Pomóżmy Dzieciom”.

A ile radości opowieść ta sprawia dzieciom można zobaczyć na www.facebook.com/OWojtkuzplanetyUran
Ostatnia powieść dla dorosłych Marzenia z terminem ważności (MUZA) ukazała się w 2018 r. jest pełną zwrotów akcji i inspiracji opowieścią o tym, że miło jest marzyć lecz dobrze też czasem się odważyć.

Lecz trzeba być także przygotowanym na to, że efekt spełnienia naszych marzeń może nas nieźle zaskoczyć. Premiera kolejnej powieści Dzisiaj należy do mnie (MUZA) już w kwietniu br. Ta pełna rozmachu, epicka i ponadczasowa historia przypomina nam o sile i odwadze, która jest w każdym z nas, a także o tym, że warto szukać swojego miejsca na ziemi. Bo to, co wydaje się końcem, jest zarazem początkiem.

Dzisiaj Należy Do Mnie

A ciąg dalszy wkrótce nastąpi…

www.facebook.com/AgnieszkaDydyczAutor
www.agnieszka-dydycz.com

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Nazywam się Sebastian Drzewiecki i zawodowo definiuję się jako strateg zarządzania. Od 20 lat kieruję zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Rozwijałem firmy od 240 do 700 pracowników, a obecnie jestem dyrektorem zarządzającym w Softserve, gdzie kieruję 1000 osobową organizacją.

Chętnie angażuję się w projekty non-profit związane z budowaniem kapitału społecznego. Działam w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Technologia w spódnicy, Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL.

Po godzinach realizuję autorski projekt „Nowoczesny Lider” - podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami. Wspólnie z gośćmi rozmawiam o sprawdzonych, konkretnych rozwiązaniach oraz metodach stosowanych przez praktyków zarządzania. A gdy w końcu znajdę wolną chwilę, z przyjemnością spędzam ją na grze w golfa.

Autor książki "Lider Wystarczająco Dobry", która znalazła się na szczycie popularności w EMPIK w kategorii Biznes.

Zostaw komentarz!

Więcej z tej serii

EksperciOdcinków: 20