fbpx
Social media
Szukaj
Słuchaj na:

Podcast #15 – Grywalizacja jako jedno z narzędzi wprowadzania zmiany

Słuchaj podcastu
Grywalizacja

Dzień dobry, zapraszam serdecznie do wysłuchania kolejnego podcastu, w którym z moimi gośćmi rozmawiamy o praktycznym zastosowaniu grywalizacji w zarządzaniu zmianą w firmie.

Grywalizacja lub gryfikacja lub gamifikacja (ang. gamification) – wykorzystanie mechaniki znanej np. z gier fabularnych i komputerowych, do modyfikowania zachowań ludzi w sytuacjach niebędących grami, w celu zwiększenia zaangażowania ludzi. Technika bazuje na przyjemności, jaka płynie z pokonywania kolejnych osiągalnych wyzwań, rywalizacji, współpracy itp. Grywalizacja pozwala zaangażować ludzi do zajęć, które są zgodne z oczekiwaniami autora projektu, nawet jeśli są one uważane za nudne lub rutynowe.

źródło: Wikipedia

Dwa projekty, zupełnie różne podejścia, inne czasy trwania. Czy udało się nam osiągnąć założone cele biznesowe?

Przy okazji, jeśli chcecie spotkać Gosię na żywo, to możecie wybrać się na konferencję iComms, gdzie będzie miała prezentację pod tytułem: Jak wykorzystać grywalizację by razem być lepszymi?

Przy rejestracji możecie podać hasło „Nowoczesny Lider” aby otrzymać 10% zniżki.

Zapraszam do podcastu. A jeśli macie ochotę posłuchać innego podcastu, który nagraliśmy z Adą, to posłuchajcie nagrania Skuteczna i angażująca komunikacja liderska.

Podcast

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 5

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Goście

Małgorzata Dobosz

Małgorzata Dobosz

Posiadam wieloletnie doświadczenie w obszarze komunikacji korporacyjnej, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Po kilkuletnich doświadczeniach z dziennikarstwem telewizyjnym, zajęłam się komunikacją i public relations. Od 13 lat związana jestem z grupą Skanska w Polsce – pracowałam dla wszystkich spółek zarówno deweloperskich, jak i budowlanej, zarządzając m. in. komunikacją i marketingiem. Obecnie jestem Menedżerem Zespołu Komunikacji w Skanska S.A., budowlanym ramieniu grupy.

Fascynują mnie podróże i inne kultury, pociąga przyroda. Łączę swoje dwie pasje, podróże i komunikację, pisząc podróżniczego, raczej niszowego bloga 🙂

Jestem absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów menedżerskich Szkoły Głównej Handlowej.

Ada BoruckaAda Borucka
Pasjonatka nowych mediów i nowatorskich rozwiązań w obszarze komunikacji wewnętrznej. Ma ponad 13-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji ze szczególnym naciskiem na programy szkoleń z zakresu komunikacji dla kadry menadżerskiej, budowania strategii komunikacji wewnętrznej, komunikacji zmian oraz leaders’ branding.
Od 2016 roku jest partnerem zarządzającym w agencji komunikacji wewnętrznej PinPoint, która wspiera kadrę menadżerską, działy HR, PR i IT w komunikacji z pracownikami.
Na bazie swoich doświadczeń w roli facylitatora i w odniesieniu do wyzwań przed jakimi stoją liderzy, aktywnie propaguje ideę facylitacyjnego zarządzania, opartego na efektywnej pracy zespołowej.

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 5

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Nazywam się Sebastian Drzewiecki i zawodowo definiuję się jako strateg zarządzania. Od 20 lat kieruję zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Rozwijałem firmy od 240 do 700 pracowników, a obecnie jestem dyrektorem zarządzającym w Softserve, gdzie kieruję 1000 osobową organizacją.

Chętnie angażuję się w projekty non-profit związane z budowaniem kapitału społecznego. Działam w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Technologia w spódnicy, Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL.

Po godzinach realizuję autorski projekt „Nowoczesny Lider” - podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami. Wspólnie z gośćmi rozmawiam o sprawdzonych, konkretnych rozwiązaniach oraz metodach stosowanych przez praktyków zarządzania. A gdy w końcu znajdę wolną chwilę, z przyjemnością spędzam ją na grze w golfa.

Autor książki "Lider Wystarczająco Dobry", która znalazła się na szczycie popularności w EMPIK w kategorii Biznes.

Więcej z tej serii

EksperciOdcinków: 15