fbpx
Social media
Szukaj
Słuchaj na:

Informacja zwrotna

Słuchaj podcastu
Feedback

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Nasz podcast Ci się spodobał

może zechcesz zostać ze mną w kontakcie?

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Informacja zwrotna to szalenie ważna umiejętność w arsenale każdego lidera. Aby ją przekazać wybierz właściwy moment i miejsce – to powinna być rozmowa w cztery oczy. Warto, aby pracownik otrzymał feedback natychmiast po wydarzeniu, jednak warto, jeśli sytuacja wzbudziła w nas emocje, ochłonąć.

Podczas spotkania możesz skorzystać z jednego z narzędzi, jednym z nich jest FUKO

F – Fakty
U – Uczucia
K – Konsekwencje
O – Oczekiwania

Technika komunikacji „FUKO” jest bardzo skuteczną i konkretną metodą przekazywania informacji zwrotnych. Zawiera ona wszystkie ważne informacje potrzebne do konstruktywnego poinformowania drugiej strony o Twojej reakcji na jej zachowanie, które wiąże się z Twoim niezadowoleniem lub smutkiem. Dzięki „FUKO” możliwe jest zawarcie w przekazie wszystkiego, co ważne w sposób jasny i klarowny, a jednocześnie nie krytykujący, ani atakujący drugiej strony.

Poza tym warto pamiętać, iż tego rodzaju spotkanie to rozmowa w dwóch kierunkach, i bardzo mogą się Wam również przydać umiejętności coachingowe.

Ale, jeśli w Waszej firmie, nie ma jeszcze mocno zakorzenionej kultury udzielania sobie informacji zwrotnej, to tym bardziej starajcie się być uważni.

Pomimo iż będziecie świetnie przygotowani, i przekażecie informacje w bardzo profesjonalny sposób, to osoba może feedback odebrać osobiście, lub go nie przyjąć.

O takich sytuacjach możecie posłuchać w podcaście o tytule „Samoświadomość Lidera„.

Nazywam się Sebastian Drzewiecki i zawodowo definiuję się jako strateg zarządzania. Od 20 lat kieruję zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Rozwijałem firmy od 240 do 700 pracowników, a obecnie jestem dyrektorem zarządzającym w Softserve, gdzie kieruję 1000 osobową organizacją.

Chętnie angażuję się w projekty non-profit związane z budowaniem kapitału społecznego. Działam w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Technologia w spódnicy, Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL.

Po godzinach realizuję autorski projekt „Nowoczesny Lider” - podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami. Wspólnie z gośćmi rozmawiam o sprawdzonych, konkretnych rozwiązaniach oraz metodach stosowanych przez praktyków zarządzania. A gdy w końcu znajdę wolną chwilę, z przyjemnością spędzam ją na grze w golfa.

Autor książki "Lider Wystarczająco Dobry", która znalazła się na szczycie popularności w EMPIK w kategorii Biznes.

Więcej z tej serii

5 minutOdcinków: 5