fbpx
Social media
Szukaj
Słuchaj na:

Czy warto być perfekcjonistą?

Słuchaj podcastu
Perfekcjonista

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Podcast dostępny również na

Znalazłem dzisiaj ciekawy artykuł na stronie Harvard Business Review, o tytule „Plusy i minusy bycia perfekcjonistą„. Zgodnie z badaniem, które przeprowadziła czwórka autorów tego artykułu, najczęstsza odpowiedzią na pytanie „Jaka jest Twoja największa słabość” padało

„Jestem Perfekcjonistą”.

Pojawia się pytanie, czy to raczej nie jest zaleta, a nie wada? Czy wielu z nas nie postrzegałoby tego jako dobrej cechy ?

Szeroko zakrojone badania wykazały, że psychologia perfekcjonizmu jest dość złożona. Tak, perfekcjoniści dążą do tworzenia bezbłędnej pracy, a także mają wyższy poziom motywacji i sumienności niż nie-perfekcjoniści.

Są jednak również bardziej skłonni do ustawiania nieelastycznych i nadmiernie wysokich standardów, do krytycznego oceniania swoich zachowań. Wyznają również bardzo często zasadę „wszystko albo nic”, co możemy przetłumaczyć na : „moja praca jest albo doskonała, albo to totalna porażka”.

Często poczucie własnej wartości perfekcjonisty zależy od tego, czy to co robią jest najwyższej jakości wykonania.

Badania wykazały również, że perfekcjoniści mają wyższy poziom stresu , wypalenia i lęku . Takie nastawienie może rzutować nie tylko na nich samych ale również mogą oni wpływać na innych pracowników.

Więcej na https://hbr.org/2018/12/the-pros-and-cons-of-perfectionism-according-to-research

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Nazywam się Sebastian Drzewiecki i zawodowo definiuję się jako strateg zarządzania. Od ponad 20 lat kieruję zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Rozwijałem firmy od 240 do 1800 pracowników, a obecnie jestem dyrektorem zarządzającym w Softserve, gdzie kieruję 1500 osobową organizacją z wielomilionowymi przychodami.

Chętnie angażuję się w projekty non-profit związane z budowaniem kapitału społecznego. Działam w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Kampania "Bliżej Siebie", Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL.

Po godzinach realizuję autorski projekt „Nowoczesny Lider” - podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami. Wspólnie z gośćmi rozmawiam o sprawdzonych, konkretnych rozwiązaniach oraz metodach stosowanych przez praktyków zarządzania. A gdy w końcu znajdę wolną chwilę, z przyjemnością spędzam ją na grze w golfa.

Autor książki "Lider Wystarczająco Dobry", która znalazła się na szczycie popularności w EMPIK w kategorii Biznes.

Więcej z tej serii

5 minutOdcinków: 7