fbpx
Podcast #5 – Lider oczami rekrutera
Rekrutacja

Podcast #5 – Lider oczami rekrutera

Dzisiaj rozmowa z dwoma bardzo doświadczonymi osobami, które na co dzień zajmują się rekrutacją liderów do firm na dużego kalibru stanowiska managerskie. Sylwia Kujawska-Frydrych jest już w branży ponad 15 lat, z sukcesem rozwijając jedną swoją agencję executive search.

Sandra Bichl, austriaczka z pochodzenia, prowadzi firmę, która przygotowuje kandydatów do znalezienia wymarzonej pracy.

Jeśli jesteś zainteresowana(ny) ich spojrzeniem na nowoczesnego lidera, zapraszam do podcastu.

 

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Nasz podcast Ci się spodobał

może zechcesz zostać ze mną w kontakcie?

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Zwiastun wspomnianego przez nas w podcaście filmu “Praktykant

 

Sylwia Kujawska-FrydrychSylwia Kujawska-Frydrych – doradca i konsultant HR, współwłaścicielka i partner zarządzający grupy Amberstone Associates, w skład której wchodzą dwie marki rekrutacyjne (Amberstone Associates oraz Simplicity Recruitment) wyspecjalizowane w obszarze digital&new technology, marka doradczo-szkoleniowa (Blueamber HR Strategy&Consulting) oraz startup technologiczny (FurryOwl).  Przez klientów, a są nimi największe korporacje i instytucje biznesowe Polsce i Europie, jest doceniana za podejmowanie się nietypowych i wymagających projektów oraz dużą wiedzę rynkową i skuteczność.

Prezes stowarzyszenia Technologia w Spódnicy, które wpiera różnorodność i przywództwo poprzez organizację programów edukacyjnych (Akademia Przywództwa) i włączających kobiety do świata nowych technologii (She can do IT). Specjalne miejsce w działalności stowarzyszenia i najznakomitszych liderów zaproszonych do współpracy przez Sylwię zajmuje mentoring. Co roku realizowane są dwie edycje autorskiego programu  mentoringowego oraz ogólnopolski kongres propagujący tę formę rozwoju na przykładzie doświadczeń biznesu i innych dziedzin życia społecznego m.in. sportu, muzyki, ochrony zdrowia.

Sylwia ma  talent do łączenia ludzi oraz inspirowania ich do podejmowania działań i szukania pozytywnych rozwiązań.

Uwielbia podróże. Świetnie gotuje. Nikt nie wyszedł jeszcze z jej domu głodnym.

 

Sandra BichlSandra Bichl zaczęła swoją międzynarodową karierę w rekrutacji w czerwcu 2002 roku w Budapeszcie (Węgry) w firmie TMP Worldwide (obecnie Hudson) w Dziale Rekrutacji Prawnej, który później przekształcił się w Legalis. Pracowała z managerami wyższego szczebla w Europie Środkowo-Wschodniej zarówno z siedziby w Budapeszcie, jak i w Warszawie.

W czerwcu 2010 roku, po 2-letniej przerwie w branży rekrutacji (zajmowała pozycję Sales & Marketing Manager w Ameryce Południowej) Sandra zdecydowała się na zmianę – nie na pracę w stanowisku HR w korporacji, ale na coś, co zwykła nazywać „trzecią stroną” procesu rekrutacji: wspieranie kandydatów.

Powstała więc firma Career Angels, która w całej Europie wspiera doświadczonych managerów i executives w planowaniu i zarządzaniu swoich karier oraz w poruszaniu się po rynku pracy. Anioły Kariery także współpracują z firmami w ramach usług outplacementowych oraz z wiodącymi szkołami biznesu prowadząc wykłady, które budują świadomość managerów.

Sandra pracuje w języku angielskim, polskim, niemieckim i hiszpańskim. Mówi również po portugalsku i francusku.

 

Napisane przez
Sebastian
Książka Lider Wystarczająco dobry