fbpx
Nowoczesny Lider

Podcast #5 – Lider oczami rekrutera

Dzisiaj rozmowa z dwoma bardzo doświadczonymi osobami, które na co dzień zajmują się rekrutacją liderów do firm na dużego kalibru stanowiska managerskie. Sylwia Kujawska-Frydrych jest już w branży ponad 15 lat, z sukcesem rozwijając jedną swoją agencję executive search.

Sandra Bichl, austriaczka z pochodzenia, prowadzi firmę, która przygotowuje kandydatów do znalezienia wymarzonej pracy.

Jeśli jesteś zainteresowana(ny) ich spojrzeniem na nowoczesnego lidera, zapraszam do podcastu.

 

 

Zwiastun wspomnianego przez nas w podcaście filmu „Praktykant

 

Sylwia Kujawska-FrydrychSylwia Kujawska-Frydrych – doradca i konsultant HR, współwłaścicielka i partner zarządzający grupy Amberstone Associates, w skład której wchodzą dwie marki rekrutacyjne (Amberstone Associates oraz Simplicity Recruitment) wyspecjalizowane w obszarze digital&new technology, marka doradczo-szkoleniowa (Blueamber HR Strategy&Consulting) oraz startup technologiczny (FurryOwl).  Przez klientów, a są nimi największe korporacje i instytucje biznesowe Polsce i Europie, jest doceniana za podejmowanie się nietypowych i wymagających projektów oraz dużą wiedzę rynkową i skuteczność.

Prezes stowarzyszenia Technologia w Spódnicy, które wpiera różnorodność i przywództwo poprzez organizację programów edukacyjnych (Akademia Przywództwa) i włączających kobiety do świata nowych technologii (She can do IT). Specjalne miejsce w działalności stowarzyszenia i najznakomitszych liderów zaproszonych do współpracy przez Sylwię zajmuje mentoring. Co roku realizowane są dwie edycje autorskiego programu  mentoringowego oraz ogólnopolski kongres propagujący tę formę rozwoju na przykładzie doświadczeń biznesu i innych dziedzin życia społecznego m.in. sportu, muzyki, ochrony zdrowia.

Sylwia ma  talent do łączenia ludzi oraz inspirowania ich do podejmowania działań i szukania pozytywnych rozwiązań.

Uwielbia podróże. Świetnie gotuje. Nikt nie wyszedł jeszcze z jej domu głodnym.

 

Sandra BichlSandra Bichl zaczęła swoją międzynarodową karierę w rekrutacji w czerwcu 2002 roku w Budapeszcie (Węgry) w firmie TMP Worldwide (obecnie Hudson) w Dziale Rekrutacji Prawnej, który później przekształcił się w Legalis. Pracowała z managerami wyższego szczebla w Europie Środkowo-Wschodniej zarówno z siedziby w Budapeszcie, jak i w Warszawie.

W czerwcu 2010 roku, po 2-letniej przerwie w branży rekrutacji (zajmowała pozycję Sales & Marketing Manager w Ameryce Południowej) Sandra zdecydowała się na zmianę – nie na pracę w stanowisku HR w korporacji, ale na coś, co zwykła nazywać „trzecią stroną” procesu rekrutacji: wspieranie kandydatów.

Powstała więc firma Career Angels, która w całej Europie wspiera doświadczonych managerów i executives w planowaniu i zarządzaniu swoich karier oraz w poruszaniu się po rynku pracy. Anioły Kariery także współpracują z firmami w ramach usług outplacementowych oraz z wiodącymi szkołami biznesu prowadząc wykłady, które budują świadomość managerów.

Sandra pracuje w języku angielskim, polskim, niemieckim i hiszpańskim. Mówi również po portugalsku i francusku.

 

Sebastian

Od kilku lat jestem dyrektorem zarządzającym siecią centrów usług biznesowych firmy GSK, zlokalizowanych w Malezji, Kostaryce oraz w Polsce. Jedno z nich, centrum usług GSK IT w Poznaniu, otrzymało nagrodę dla najlepszej tego typu organizacji w Polsce oraz nagrodę Orły „Wprost” w kategorii liderów biznesu w regionie.

Jest mi również bardzo bliska idea odpowiedzialności społecznej liderów, którą przekuwam na zaangażowanie w projekty na rzecz budowania społeczności.

Poza projektem Nowoczesny Lider jestem również pomysłodawcą, organizatorem i mentorem podczas Poznań Mentoring Walk.

1 comment