fbpx
Podcast 43: Jak uważne rodzicielstwo pomaga rozwinąć się liderom
Podcast 43

Podcast 43: Jak uważne rodzicielstwo pomaga rozwinąć się liderom

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Nasz podcast Ci się spodobał

może zechcesz zostać ze mną w kontakcie?

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Słuchaj wygodnie w aplikacji mobilnej

Wprowadzenie

Czego liderzy mogą się nauczyć wychowując dzieci? Dowiesz się od mojego gościa Tomasza Smacznego – coacha zespołów, edukatora i blogera rodzicielskiego, promotora przywództwa inspirowanego uważnym rodzicielstwem.

Prowadzi blog rodzicielski TastyWayOfLife.com, na którym jako pierwszy w Polsce promuje filozofię rodzicielską RIE oraz zaangażowane ojcostwo. Jest współzałożycielem najdynamiczniej rozwijającej się grupy ojcowskiej na Facebooku w Polsce – Lepszy Tata.

Jak możesz się domyślić z wprowadzenia do podcastu, dzisiejszy temat różni się od poprzednich nagrań, ale misją Nowoczesnego Lidera jest przybliżać słuchaczom różne perspektywy na nowoczesne przywództwo. Jestem bardzo ciekaw Twojej opinii na temat tego podcastu.

Miłego słuchania.


Gość

Tomasz Smaczny | Podcast 43Tomasz Smaczny – coach zespołów, edukator i bloger rodzicielski, promotor przywództwa inspirowanego uważnym rodzicielstwem. Pomaga zespołom lepiej funkcjonować. A ich członkom lepiej się zrozumieć, sprawniej komunikować, pogłębić relacje i zadbać o pozytywną atmosferę. Z reguły wtedy, kiedy zespół zaczyna duży projekt, spada zaangażowanie, pracuje w silosach, przechodzi reorganizację, ma nowego lidera lub potrzebuje wspólnych zasad i wartości.

Wierzy, że zdrowi i szczęśliwi ludzie angażują się w pracę z większą łatwością i uśmiechem. Jeśli zadbamy o ich potrzeby umysłowe, emocjonalne i fizyczne, rezultaty biznesowe przewyższą oczekiwania. Taką filozofię działania przyjął z koleżankami i kolegami coachami oraz trenerami w Projekcie Zdrowa Korporacja.

Wierzy również, że rodzicielstwo jest sztuką, której nieustannie warto się uczyć. Czyni nas to bardziej zrelaksowanymi i kompetentnymi. Zarówno w domu, jak i w pracy. Dla liderów rodzicielstwo może być najskuteczniejszą i bezpłatną formą szkolenia, o ile właściwie z niego skorzystają. Prowadzi autorskie warsztaty rodzicielskie w firmach oraz projektuję programy rozwojowe dla liderów inspirowane uważnym rodzicielstwem, o czym posłuchasz w tym podkaście.

Ma 20 lat doświadczenia w biznesie. Przez większość swojej kariery zajmowałem się marketingiem i sprzedażą w dużych korporacjach. Jako lider kierowałem kilkudziesięcioosobowymi zespołami, również w środowisku międzynarodowym i wielokulturowym. Jest certyfikowanym coachem organizacji ICF. W 2017 niemal rok spędził na urlopie tacierzyńskim. Od tamtej pory prowadzi bloga rodzicielskiego TastyWayOfLife.com, na którym jako pierwszy w Polsce promuje filozofię rodzicielską RIE, oraz zaangażowane ojcostwo. Jestem współzałożycielem najdynamiczniej rozwijającej się grupy ojcowskiej na Facebooku w naszym kraju – Lepszy Tata.

Zdobył 8 z 9 szczytów Korony Ziemi. Podróżował na wszystkie kontynenty łącznie z Antarktydą. Ukończył maraton i ½ Ironmana. Próbował wielu sportów ekstremalnych. Z wykształcenia jest ekonomistą i socjologiem. Jego córka ma na imię Tosia.

Napisane przez
Sebastian

Leave a Reply

komentarzy
  • Cieszę się, że jest miejsce w sieci, gdzie w przyjaznej i twórczej atmosferze można rozmawiać o nowoczesnym przywództwie. Gdzie można patrzeć na biznes z perspektywy innych dziedzin i dzięki temu inspirować w niestandardowy sposób. Bardzo mi miło, że mogłem dorzucić też i swoją cegiełkę!

Książka Lider Wystarczająco dobry