fbpx
Social media
Szukaj
Słuchaj na:

Podcast 38: Czy Twoja Organizacja Może Być Innowacyjna z Piotrem Prokopowiczem

Słuchaj podcastu
Innowacja


Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 4.8 / 5. Ilość ocen: 8

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Nasz podcast Ci się spodobał

może zechcesz zostać ze mną w kontakcie?

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Słuchaj wygodnie w aplikacji mobilnej

Czy świat był bardziej innowacyjny w latach 60/70? Z czego brały się niesamowite osiągnięcia Bell-Labs – organizacji skupionej jedynie na innowacjach firmy AT&T. Co zrobić aby Twój zespół stał się bardziej innowacyjny? Dlaczego udało się wysłać człowieka na księżyc, i czy dzisiaj ten projekt również by się udał? Czy każdy może być kreatywny?

Na te pytania jak i wiele innych jak znajdziecie odpowiedź w podcaście z Piotrem.

Gość

Piotr Prokopowicz. Psycholog i socjolog organizacji, doświadczony trener, mówca i popularyzator nauki. Ekspert w zakresie zarządzania kulturą organizacyjną, innowacji i przywództwa,  Przedstawiciel rzadko występującego gatunku z sukcesem łączącego naukę i praktykę zarządzania, wykładowca akademicki oraz przedsiębiorca. Współzałożyciel i Chief Scientist we Freenovation.

Jako doradca i szkoleniowiec pracował dla ponad setki organizacji, m.in Great Place to Work Europe, Orlen Oil, Aviva, Bahlsen czy Greenpeace Polska. W swoich badaniach, prowadzonych we współpracy z Culture Lab na University of Maryland, koncentruje się na relacjach między przywództwem, kulturą organizacji oraz kreatywnością i innowacją.

Członek Center for Evidence-Based Management oraz Society for Industrial and Organizational Psychology, autor książki „Rekrutacja i selekcja oparta na dowodach, czyli 33 zasady skutecznego naboru pracowników”, współautor raportu “Siła kultury innowacji”.

Prywatnie mąż, ojciec dwóch córek oraz pasjonat zarządzania (także własnym życiem) opartego na dowodach.

Wystąpień i wywiadów Piotra z TEDx i innych konferencji posłuchać można tutaj:

A oto kilka linków do jego tekstów i książek:

Nazywam się Sebastian Drzewiecki i zawodowo definiuję się jako strateg zarządzania. Od 20 lat kieruję zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Rozwijałem firmy od 240 do 700 pracowników, a obecnie jestem dyrektorem zarządzającym w Softserve, gdzie kieruję 1000 osobową organizacją.

Chętnie angażuję się w projekty non-profit związane z budowaniem kapitału społecznego. Działam w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Technologia w spódnicy, Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL.

Po godzinach realizuję autorski projekt „Nowoczesny Lider” - podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami. Wspólnie z gośćmi rozmawiam o sprawdzonych, konkretnych rozwiązaniach oraz metodach stosowanych przez praktyków zarządzania. A gdy w końcu znajdę wolną chwilę, z przyjemnością spędzam ją na grze w golfa.

Autor książki "Lider Wystarczająco Dobry", która znalazła się na szczycie popularności w EMPIK w kategorii Biznes.

Leave a Reply

Więcej z tej serii

Eksperci o Narzędziach i ProcesachOdcinków: 38