fbpx
Social media
Szukaj
Słuchaj na:

Podcast 38: Czy Twoja Organizacja Może Być Innowacyjna z Piotrem Prokopowiczem

Słuchaj podcastu
Innowacja


Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 4.8 / 5. Ilość ocen: 8

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Słuchaj wygodnie w aplikacji mobilnej

Czy świat był bardziej innowacyjny w latach 60/70? Z czego brały się niesamowite osiągnięcia Bell-Labs – organizacji skupionej jedynie na innowacjach firmy AT&T. Co zrobić aby Twój zespół stał się bardziej innowacyjny? Dlaczego udało się wysłać człowieka na księżyc, i czy dzisiaj ten projekt również by się udał? Czy każdy może być kreatywny?

Na te pytania jak i wiele innych jak znajdziecie odpowiedź w podcaście z Piotrem.

Gość

Piotr Prokopowicz. Psycholog i socjolog organizacji, doświadczony trener, mówca i popularyzator nauki. Ekspert w zakresie zarządzania kulturą organizacyjną, innowacji i przywództwa,  Przedstawiciel rzadko występującego gatunku z sukcesem łączącego naukę i praktykę zarządzania, wykładowca akademicki oraz przedsiębiorca. Współzałożyciel i Chief Scientist we Freenovation.

Jako doradca i szkoleniowiec pracował dla ponad setki organizacji, m.in Great Place to Work Europe, Orlen Oil, Aviva, Bahlsen czy Greenpeace Polska. W swoich badaniach, prowadzonych we współpracy z Culture Lab na University of Maryland, koncentruje się na relacjach między przywództwem, kulturą organizacji oraz kreatywnością i innowacją.

Członek Center for Evidence-Based Management oraz Society for Industrial and Organizational Psychology, autor książki „Rekrutacja i selekcja oparta na dowodach, czyli 33 zasady skutecznego naboru pracowników”, współautor raportu “Siła kultury innowacji”.

Prywatnie mąż, ojciec dwóch córek oraz pasjonat zarządzania (także własnym życiem) opartego na dowodach.

Wystąpień i wywiadów Piotra z TEDx i innych konferencji posłuchać można tutaj:

A oto kilka linków do jego tekstów i książek:

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 4.8 / 5. Ilość ocen: 8

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Nazywam się Sebastian Drzewiecki i zawodowo definiuję się jako strateg zarządzania. Od 20 lat kieruję zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Rozwijałem firmy od 240 do 700 pracowników, a obecnie jestem dyrektorem zarządzającym w Softserve, gdzie kieruję 1000 osobową organizacją.

Chętnie angażuję się w projekty non-profit związane z budowaniem kapitału społecznego. Działam w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Technologia w spódnicy, Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL.

Po godzinach realizuję autorski projekt „Nowoczesny Lider” - podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami. Wspólnie z gośćmi rozmawiam o sprawdzonych, konkretnych rozwiązaniach oraz metodach stosowanych przez praktyków zarządzania. A gdy w końcu znajdę wolną chwilę, z przyjemnością spędzam ją na grze w golfa.

Autor książki "Lider Wystarczająco Dobry", która znalazła się na szczycie popularności w EMPIK w kategorii Biznes.

Zostaw komentarz!

Więcej z tej serii

EksperciOdcinków: 38