fbpx
Social media
Szukaj
Słuchaj na:

Podcast #13 – Rola lidera w startupie

Słuchaj podcastu
Startup

Podcast

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Wprowadzenie

Zapraszam do wysłuchania podcastu, w którym miałem ogromną przyjemność rozmawiać z Bogusławą Cimoszko-Skowroński o tym, jaka jest rola lidera w startupie.

Bogusia w latach 70 wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie ukończyła MIT i gdzie spotkała Steva Jobsa.

Podcast polecam szczególnie osobom, które mają startup lub myślą o jego założeniu.

Moim drugim rozmówcą jest już zapewne Wam znany Romeo Grzębowski, który pełni rolę mentora w MIT Enterprise Forum Poland.

 

Goście

Boguslawa (Bogy) Cimoszko SkowronskiBogusława Cimoszko-Skowroński – ekspert transakcji kapitałowych, bankier, przedsiębiorca, inwestor.

Doświadczenie biznesowe budowała poprzez rozwój własnej firmy telekomunikacyjnej, Boston Telecommunications Company, która po 6-ciu latach działalności została sprzedana do ogólno-amerykańskiego operatora telekomunikacyjnego. Od 1991 roku zaangażowana w transakcje kapitałowe w Polsce, i w Europie Centralnej, jako starszy bankier w EBRD (Londyn), UBS AG (Zurich), Fincoord Ltd (Zurych).

Od grudnia 2015 r. członek zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, która na licencji globalnej organizacji MIT Enterprise Forum wspiera startupy technologiczne w Europie Centralnej.

Wykształcenie: MBA z Harvard Business School i dyplom inżyniera z Massachusetts Institute of Technology.

Romeo GrzembowskiROMEO GRZĘBOWSKI – Chief Inspiration Officer w Extended Tools Polska – firmie specjalizującej się w cyfrowych narzędziach wspierających rekrutację, rozwój i zaangażowanie pracowników. Partner w firmie doradczej Time for Team. Doświadczenie zdobywał m.in. jako: HR Manager – Xerox Polska, konsultant – Nicholson International, praktykant – Harley-Davidson Motor Company. Ukończył Advanced Management Program na IESE Business School – University of Navarra. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunku Zarządzanie i Marketing oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i
Bankowości w Poznaniu.

Romeo, od ponad 15 lat pomaga organizacjom najpełniej wykorzystywać potencjał i kreatywność ludzi i zespołów z pomocą renomowanych narzędzi i programów. Udziela się jako Mentor w Fundacji Liderek Biznesu oraz jako Mentor i Ekspert dla Start-Upów w MIT Enterprise Forum CEE. Pasjonuje się sportami zespołowymi, w szczególności koszykówką. Wspiera profesjonalne i amatorskie zespoły sportowe w budowaniu efektywnej współpracy.

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Nazywam się Sebastian Drzewiecki i zawodowo definiuję się jako strateg zarządzania. Od 20 lat kieruję zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Rozwijałem firmy od 240 do 700 pracowników, a obecnie jestem dyrektorem zarządzającym w Softserve, gdzie kieruję 1000 osobową organizacją.

Chętnie angażuję się w projekty non-profit związane z budowaniem kapitału społecznego. Działam w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Technologia w spódnicy, Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL.

Po godzinach realizuję autorski projekt „Nowoczesny Lider” - podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami. Wspólnie z gośćmi rozmawiam o sprawdzonych, konkretnych rozwiązaniach oraz metodach stosowanych przez praktyków zarządzania. A gdy w końcu znajdę wolną chwilę, z przyjemnością spędzam ją na grze w golfa.

Autor książki "Lider Wystarczająco Dobry", która znalazła się na szczycie popularności w EMPIK w kategorii Biznes.

Więcej z tej serii

EksperciOdcinków: 13