fbpx
Social media
Szukaj
Słuchaj na:

Podcast #13 – Rola lidera w startupie

Słuchaj podcastu
Startup

Podcast

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Nasz podcast Ci się spodobał

może zechcesz zostać ze mną w kontakcie?

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Wprowadzenie

Zapraszam do wysłuchania podcastu, w którym miałem ogromną przyjemność rozmawiać z Bogusławą Cimoszko-Skowroński o tym, jaka jest rola lidera w startupie.

Bogusia w latach 70 wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie ukończyła MIT i gdzie spotkała Steva Jobsa.

Podcast polecam szczególnie osobom, które mają startup lub myślą o jego założeniu.

Moim drugim rozmówcą jest już zapewne Wam znany Romeo Grzębowski, który pełni rolę mentora w MIT Enterprise Forum Poland.

 

Goście

Boguslawa (Bogy) Cimoszko SkowronskiBogusława Cimoszko-Skowroński – ekspert transakcji kapitałowych, bankier, przedsiębiorca, inwestor.

Doświadczenie biznesowe budowała poprzez rozwój własnej firmy telekomunikacyjnej, Boston Telecommunications Company, która po 6-ciu latach działalności została sprzedana do ogólno-amerykańskiego operatora telekomunikacyjnego. Od 1991 roku zaangażowana w transakcje kapitałowe w Polsce, i w Europie Centralnej, jako starszy bankier w EBRD (Londyn), UBS AG (Zurich), Fincoord Ltd (Zurych).

Od grudnia 2015 r. członek zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, która na licencji globalnej organizacji MIT Enterprise Forum wspiera startupy technologiczne w Europie Centralnej.

Wykształcenie: MBA z Harvard Business School i dyplom inżyniera z Massachusetts Institute of Technology.

Romeo GrzembowskiROMEO GRZĘBOWSKI – Chief Inspiration Officer w Extended Tools Polska – firmie specjalizującej się w cyfrowych narzędziach wspierających rekrutację, rozwój i zaangażowanie pracowników. Partner w firmie doradczej Time for Team. Doświadczenie zdobywał m.in. jako: HR Manager – Xerox Polska, konsultant – Nicholson International, praktykant – Harley-Davidson Motor Company. Ukończył Advanced Management Program na IESE Business School – University of Navarra. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunku Zarządzanie i Marketing oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i
Bankowości w Poznaniu.

Romeo, od ponad 15 lat pomaga organizacjom najpełniej wykorzystywać potencjał i kreatywność ludzi i zespołów z pomocą renomowanych narzędzi i programów. Udziela się jako Mentor w Fundacji Liderek Biznesu oraz jako Mentor i Ekspert dla Start-Upów w MIT Enterprise Forum CEE. Pasjonuje się sportami zespołowymi, w szczególności koszykówką. Wspiera profesjonalne i amatorskie zespoły sportowe w budowaniu efektywnej współpracy.

Nazywam się Sebastian Drzewiecki i zawodowo definiuję się jako strateg zarządzania. Od 20 lat kieruję zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Rozwijałem firmy od 240 do 700 pracowników, a obecnie jestem dyrektorem zarządzającym w Softserve, gdzie kieruję 1000 osobową organizacją.

Chętnie angażuję się w projekty non-profit związane z budowaniem kapitału społecznego. Działam w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Technologia w spódnicy, Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL.

Po godzinach realizuję autorski projekt „Nowoczesny Lider” - podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami. Wspólnie z gośćmi rozmawiam o sprawdzonych, konkretnych rozwiązaniach oraz metodach stosowanych przez praktyków zarządzania. A gdy w końcu znajdę wolną chwilę, z przyjemnością spędzam ją na grze w golfa.

Autor książki "Lider Wystarczająco Dobry", która znalazła się na szczycie popularności w EMPIK w kategorii Biznes.

Więcej z tej serii

Eksperci o Narzędziach i ProcesachOdcinków: 13