fbpx
Social media
Szukaj
Słuchaj na:

Czy charyzmy można się nauczyć? (live)

Słuchaj podcastu
Czy charyzmy można się nauczyć

Zapraszam Cię serdecznie na live podczas którego razem z Piotrem Prokopowiczem odpowiemy na pytanie, czy faktycznie charyzma jest umiejętnością wrodzoną, czy można się jej nauczyć bądź ją wzmocnić.

  • Pytania z live z Mentimeter
  • Pytania z live z Mentimeter
  • Pytania z live z Mentimeter

Charyzma to sposób wywierania wpływu oparty na wywoływaniu u innych ludzi pozytywnego wrażenia i przyciąganiu ich uwagi.

Twoim i moim gościem jest Piotr Prokopowicz

Na przykład, osoby charyzmatyczne mają często pewność siebie, umiejętność przyciągania uwagi innych ludzi, a także potrafią wywoływać pozytywne emocje u swoich rozmówców. Te umiejętności można ćwiczyć i rozwijać poprzez np. praktykowanie publicznego wystąpienia, pracy nad swoim sposobem bycia w relacjach interpersonalnych, czy też uczenia się technik asertywności.

Warto jednak zauważyć, że charyzma to również cecha subiektywna, co oznacza, że jej odbiór przez innych ludzi może się różnić w zależności od kontekstu i kultury. Dlatego też, chociaż można rozwijać swoje umiejętności charyzmatyczne, to nie ma gwarancji, że każdy będzie postrzegał nas jako osobę charyzmatyczną.


Piotr poleca artykuł Learning Charisma opublikowany przez Harvard Business Review.


Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Nazywam się Sebastian Drzewiecki i zawodowo definiuję się jako strateg zarządzania. Od 20 lat kieruję zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Rozwijałem firmy od 240 do 700 pracowników, a obecnie jestem dyrektorem zarządzającym w Softserve, gdzie kieruję 1000 osobową organizacją.

Chętnie angażuję się w projekty non-profit związane z budowaniem kapitału społecznego. Działam w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Technologia w spódnicy, Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL.

Po godzinach realizuję autorski projekt „Nowoczesny Lider” - podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami. Wspólnie z gośćmi rozmawiam o sprawdzonych, konkretnych rozwiązaniach oraz metodach stosowanych przez praktyków zarządzania. A gdy w końcu znajdę wolną chwilę, z przyjemnością spędzam ją na grze w golfa.

Autor książki "Lider Wystarczająco Dobry", która znalazła się na szczycie popularności w EMPIK w kategorii Biznes.

Zostaw komentarz!

Więcej z tej serii

EksperciOdcinków: 63