fbpx
Wojciech Popławski | Inspirujące liderki i liderzy
Wojciech Popławski

Wojciech Popławski | Inspirujące liderki i liderzy

Dzień dobry

Mam dzisiaj przyjemność zaprosić Cię do podcastu, w którym miałem okazję porozmawiać z Wojciechem Popławskim, Dyrektorem Zarządzającym Accenture w Polsce.

Czy Wojtek spodziewał się, że jego kariera potoczy się w taki sposób, jakie są jego osobiste przemyślenia na tematy związane z różnorodnością kulturową, jak wygląda praca w jednej z najlepszych firm konsultingowych na świecie – dowiesz się z naszej rozmowy.

Osobiście, rozmowa z Wojtkiem dała mi wiele do myślenia, i po raz kolejny potwierdziła, że nagrywanie podcastów to wspaniały sposób na (lepsze) poznanie drugiej osoby.

Podcast powstał w serii “Inspirujące liderki i liderzy” i jeśli znasz kogoś, kto według Ciebie jest inspirujący, napisz do mnie.


Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 4.8 / 5. Ilość ocen: 44

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Nasz podcast Ci się spodobał

może zechcesz zostać ze mną w kontakcie?

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Słuchaj wygodnie w aplikacji mobilnej

O moim gościu

Wojtek pracuje w Accenture od 2003 roku, obecnie na stanowisku Dyrektora Zarządzającego, odpowiedzialnego za relacje, rozwój biznesu i globalne projekty dla kluczowych klientów w Accenture Operations w ramach Europejskich struktur firmy, w szczególności sektora wysokich technologii.

Podczas swojej kariery w Accenture miał możliwość tworzenia i budowanie dużych zespołów w ramach centrów usług Accenture w Polsce, które przekraczając poziom zatrudnienia 2000 osób, stały się największą organizacją operacyjną Accenture Operations w Europie. Ukoronowaniem tego czasu było wyróżnienie Great Place to Work w 2016 dla Accenture, którego do dnia dzisiejszego nie uzyskała żadna inna firma BPO w Polsce.

Wojciech Popławski
Wojciech Popławski

Następne szczeble kariery w Accenture zdobywał w strukturach Europejskich, w ramach których kierował wielokulturowymi zespołami w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Dzięki licznym wyjazdom służbowym do praktycznie wszystkich zakątków świata podróżowanie i poznawanie nowych kultur stało się jedną z jego największych pasji. Do dnia dzisiejszego miesięczny wyjazd do Nepalu i czas spędzony w klasztorze buddyjskim w okolicach Katmandu, jest jednym z jego największych duchowych i kulturowych doświadczeń.

Wolne chwile spędza z bliskimi i przyjaciółmi w domu w Górach Kaczawskich, którego rewitalizacja była jednym z czołowych projektów rodzinnych podczas ostatnich 10 lat. Wędrówki górskie, wyprawy rowerowe oraz promocja niedocenionego turystycznie rejonu Gór Kaczawskich, stały się najlepszym sposobem na poszukiwanie równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym.

Wojciech aktywnie działa na rzecz rozwoju i promocji branży nowoczesnych usług dla biznesu. W ramach roli Wiceprezesa Rady Strategicznej ABSL, odpowiada za rozwój niezależnych badań i analiz sektorowych, które w znacznym stopniu wpłynęły na znaczenie i wizerunek usług dla biznesu – nowego sektora usług w Polskiej Gospodarce.

Napisane przez
Sebastian

Leave a Reply

Książka Lider Wystarczająco dobry