fbpx
Social media
Szukaj
Słuchaj na:

Wojciech Popławski, Managing Director w Accenture Polska

Słuchaj podcastu
Wojciech Popławski

Dzień dobry

Mam dzisiaj przyjemność zaprosić Cię do podcastu, w którym miałem okazję porozmawiać z Wojciechem Popławskim, Dyrektorem Zarządzającym Accenture w Polsce.

Czy Wojtek spodziewał się, że jego kariera potoczy się w taki sposób, jakie są jego osobiste przemyślenia na tematy związane z różnorodnością kulturową, jak wygląda praca w jednej z najlepszych firm konsultingowych na świecie – dowiesz się z naszej rozmowy.

Osobiście, rozmowa z Wojtkiem dała mi wiele do myślenia, i po raz kolejny potwierdziła, że nagrywanie podcastów to wspaniały sposób na (lepsze) poznanie drugiej osoby.

Podcast powstał w serii „Inspirujące liderki i liderzy” i jeśli znasz kogoś, kto według Ciebie jest inspirujący, napisz do mnie.


Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 4.9 / 5. Ilość ocen: 47

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Słuchaj wygodnie w aplikacji mobilnej

O moim gościu

Wojtek pracuje w Accenture od 2003 roku, obecnie na stanowisku Dyrektora Zarządzającego, odpowiedzialnego za relacje, rozwój biznesu i globalne projekty dla kluczowych klientów w Accenture Operations w ramach Europejskich struktur firmy, w szczególności sektora wysokich technologii.

Podczas swojej kariery w Accenture miał możliwość tworzenia i budowanie dużych zespołów w ramach centrów usług Accenture w Polsce, które przekraczając poziom zatrudnienia 2000 osób, stały się największą organizacją operacyjną Accenture Operations w Europie. Ukoronowaniem tego czasu było wyróżnienie Great Place to Work w 2016 dla Accenture, którego do dnia dzisiejszego nie uzyskała żadna inna firma BPO w Polsce.

Wojciech Popławski
Wojciech Popławski

Następne szczeble kariery w Accenture zdobywał w strukturach Europejskich, w ramach których kierował wielokulturowymi zespołami w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Dzięki licznym wyjazdom służbowym do praktycznie wszystkich zakątków świata podróżowanie i poznawanie nowych kultur stało się jedną z jego największych pasji. Do dnia dzisiejszego miesięczny wyjazd do Nepalu i czas spędzony w klasztorze buddyjskim w okolicach Katmandu, jest jednym z jego największych duchowych i kulturowych doświadczeń.

Wolne chwile spędza z bliskimi i przyjaciółmi w domu w Górach Kaczawskich, którego rewitalizacja była jednym z czołowych projektów rodzinnych podczas ostatnich 10 lat. Wędrówki górskie, wyprawy rowerowe oraz promocja niedocenionego turystycznie rejonu Gór Kaczawskich, stały się najlepszym sposobem na poszukiwanie równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym.

Wojciech aktywnie działa na rzecz rozwoju i promocji branży nowoczesnych usług dla biznesu. W ramach roli Wiceprezesa Rady Strategicznej ABSL, odpowiada za rozwój niezależnych badań i analiz sektorowych, które w znacznym stopniu wpłynęły na znaczenie i wizerunek usług dla biznesu – nowego sektora usług w Polskiej Gospodarce.

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 4.9 / 5. Ilość ocen: 47

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Nazywam się Sebastian Drzewiecki i zawodowo definiuję się jako strateg zarządzania. Od 20 lat kieruję zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Rozwijałem firmy od 240 do 700 pracowników, a obecnie jestem dyrektorem zarządzającym w Softserve, gdzie kieruję 1000 osobową organizacją.

Chętnie angażuję się w projekty non-profit związane z budowaniem kapitału społecznego. Działam w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Technologia w spódnicy, Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL.

Po godzinach realizuję autorski projekt „Nowoczesny Lider” - podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami. Wspólnie z gośćmi rozmawiam o sprawdzonych, konkretnych rozwiązaniach oraz metodach stosowanych przez praktyków zarządzania. A gdy w końcu znajdę wolną chwilę, z przyjemnością spędzam ją na grze w golfa.

Autor książki "Lider Wystarczająco Dobry", która znalazła się na szczycie popularności w EMPIK w kategorii Biznes.

Zostaw komentarz!

Więcej z tej serii

Inspirujące liderki i liderzyOdcinków: 6