Zapraszam Cię do podcastu z liderem, który, jestem tego przekonany, swoją pasją zaraża wiele osób w swoim otoczeniu. Sebastian Grabowski jest osobą o wielu talentach i zainteresowaniach, jest między innymi prezesem fundacji ArchitectsPL zajmującej się popularyzacją idei otwartości oraz nowych technologii w miastach polskich, gdzie min. przy współpracy z samorządami Polski oraz Litwy w roku 2019, fundacja ustanowiła Rekord Guinnessa.
ArchitectsPL należy do Polskich prekursorów zajmujących się tematyką Otwartych Danych i do tej pory z sukcesem rozwija platformy otwartych danych w Gdańsku i w Warszawie.
Słuchaj wygodnie w aplikacji mobilnej
Zawodowo od 18 lat związany z branżą telekomunikacyjną, aktualnie Dyrektor Internetu Rzeczy i Zaawansowanych Technologii Orange Polska. W ramach struktur Orange pełnił szereg funkcji merytorycznych związanych z rozwojem branży ICT w Polsce i na Świecie, do najciekawszych należą Dyrektor Centrum Badawczo – Rozwojowego Orang e Polska, Dyrektor Platforma Usługowych i Middleware Orange Labs oraz API Transformation Leader for Europe .
Najciekawsze projekty w jakich brał udział to min: BIHAPI, największa Polska inicjatywa otwierająca samorządy polskie nagrodzona, nagrodą specjalną jako najlepszy projekt Smart City w 2016 roku.
„Dane po warszawsku” projekt zrealizowanego z funduszy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, dzięki któremu zostało udostępnionych w Warszawie ponad 230 zbiorów otwartych danych reprezentujących Miasto St. Warszawę. Twórca jednej z najbardziej popularnych nazw marketingowych „ZETAFON”
Absolwent Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Koszalińskiej, Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, doktorat Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy badawczej zajmuje się tematyką Otwartych Ekosystemów Informacyjnych, Otwartych Danych oraz Interakcjami pomiędzy użytkownikami sieci telekomunikacyjnych i Internetu.
Wykładowca w Instytucie Przedsiębiorczości na Wydziałe Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmuje się tematyką Crowdsourcingu, jego efekty pracy dydaktycznej mogą doświadczać mieszkańcy Krakowa spacerując po „Ogrodzie dla Motyli” czy też oglądają „Mural Liberator” na Zabłociu.
Projekt te są innowatorskim połączeniem pracy dydaktycznej oraz eksperymentowania w „żywej” przestrzeni społecznej Krakowa. Od kilku lat związany również z Akademią Górniczo Hutniczą w Krakowie gdzie jest Członek Rady Społecznej Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji oraz z Politechniką Warszawską, Wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych gdzie zasiada w Radzie Pracodawców.
Więcej o projektach Sebastiana
https://www.piit.org.pl/o-nas/aktualnosci/wreczono-nagrody-w-konkursie-digital-champions-2017