fbpx
Social media
Szukaj
Słuchaj na:

Praktycznie o Mentoringu | Kampania Bliżej Siebie

Słuchaj podcastu
Praktycznie o Mentoringu

W tym podcaście skupiamy się na jednym z najważniejszych kroków w procesie mentoringu – znalezieniu idealnego mentora. Naszym gościem jest Jacek Bełdowski, doświadczony mentor z wieloletnim stażem, która podzieli się swoimi doświadczeniami i wskazówkami.

Razem z Jackiem omówiliśmy

  • Jakie cechy powinien mieć dobry mentor?
  • Gdzie szukać mentorów i jak nawiązywać pierwsze kontakty
  • Jak przygotować się do rozmowy z potencjalnym mentorem
  • Jakie pytania zadawać, aby upewnić się, że mentor pasuje do
  • Twoich potrzeb i celów?Przykłady skutecznych strategii budowania relacji mentoringowych.

Jacek podzielił się również osobistymi historiami sukcesu, które zainspirują Cię do podjęcia pierwszego kroku w poszukiwaniu mentora. Niezależnie od tego, czy jesteś na początku swojej kariery, czy chcesz rozwijać nowe umiejętności, ten odcinek dostarczy Ci praktycznych narzędzi i motywacji do działania.

Jacek Bełdowski

Jacek Bełdowski

Executive coach i mentor. Pracuje w organizacjach ze wspaniałymi liderami; członkami zarządów, z menadżerami i właścicielami firm nad osiągnięciem celów, które sobie wyznaczyli. Pro bono jako coach, mentor i facylitator wspiera liderów z organizacji pozarządowych.

Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w pracy w międzynarodowej korporacji medialnej, w tym ponad 22 lata na stanowisku CEO/General Manager. Był członkiem globalnych zespołów zarządzających, które przekształcały biznes, dostosowując swoją organizację do radykalnych zmian w otoczeniu.

W swojej karierze doskonalił międzykulturowe umiejętności menedżerskie i przywódcze, nauczył się budować zaufanie w lokalnych organizacjach, które miały wysoki stopień autonomii. Posiada silne kompetencje w komunikacji interpersonalnej, budowaniu dobrze funkcjonujących międzynarodowych zespołów i międzykulturowych grup projektowych, prowadzeniu negocjacji win-win, budowaniu międzyregionalnych wspólnych standardów pracy.

Jest wykładowcą w programie Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz trenerem Szkoły Mentorów Biznesu, programu z międzynarodową akredytacją Europejskiej Rady Coachingu i Mentoringu (EMCC). Współtworzy Raport EMCC Poland – Programy Mentoringowe w Polsce (2021, 2022) i zasiada w Kapitule SUPER M nagradzającej najlepsze programy mentoringowe. Projektuje i wdraża programy mentoringowe w organizacjach. Superwizuje mentorów.

Prowadzi programy szkoleniowe mi.in z przywództwa, komunikacji, budowania zespołów, rozwiązywania konfliktów, bezpieczeństwa psychologicznego.

Ukończył certyfikowany kurs prowadzenia badania Bezpieczeństwa Psychologicznego w organizacjach oraz wspierania liderów i zespołów w jego budowaniu.

Czy podobał Ci się ten podcast?

Wybierz liczbę gwiazdek

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten podcast nie ma jeszcze ocen, możesz być pierwszy!

Bardzo mi przykro, że nie podoba Ci się ten podcast

Pomóż mi, aby następny był lepszy!

Powiedz, co powinienem zmienić.

Nazywam się Sebastian Drzewiecki i zawodowo definiuję się jako strateg zarządzania. Od 20 lat kieruję zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Rozwijałem firmy od 240 do 700 pracowników, a obecnie jestem dyrektorem zarządzającym w Softserve, gdzie kieruję 1000 osobową organizacją.

Chętnie angażuję się w projekty non-profit związane z budowaniem kapitału społecznego. Działam w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Technologia w spódnicy, Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL.

Po godzinach realizuję autorski projekt „Nowoczesny Lider” - podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami. Wspólnie z gośćmi rozmawiam o sprawdzonych, konkretnych rozwiązaniach oraz metodach stosowanych przez praktyków zarządzania. A gdy w końcu znajdę wolną chwilę, z przyjemnością spędzam ją na grze w golfa.

Autor książki "Lider Wystarczająco Dobry", która znalazła się na szczycie popularności w EMPIK w kategorii Biznes.

Zostaw komentarz!

Więcej z tej serii

Bądźmy "Bliżej Siebie"Odcinków: 14