fbpx
Social media
Szukaj
Słuchaj na:

Monika Reszko, Autorka Książek, Psycholog

Słuchaj podcastu
Monika Reszko

Monika Reszko jest nie tylko autorką książek ale jest również psychologiem, trenerem, tłumaczem, przedsiębiorcą z zacięciem do kreowania własnej rzeczywistości i ulepszania wszystkiego, na co ma wpływ.

W tym podcaście rozmawiamy o jej najnowszej książce „Mindf*ck Szefa”, ale również o niej samej i jej doświadczeniach.

Tym razem, w ramach próbowania nowych form podcastowych, mamy również kilkoro gości, od których możecie usłyszeć kilka słów o Monice jak i o jej książce.

O książce

Mindf*ck szefa” to książka dla szefów, którzy mają dość motywacyjnego pustosłowia i chcą przestać zajmować się tylko objawami, żeby w końcu zająć się prawdziwymi przyczynami, które blokują rozwój i osiąganie oczekiwanych rezultatów.

To pozycja dla odważnych i uważnych – o ludziach i prawdziwych doświadczeniach, bez iluzji i upiększania

„Wielu szefów mówi, że marzy o samodzielnych pracownikach. Każdy z tych pracowników dostał się do firmy, robi zakupy, wychowuje dzieci, załatwia sprawy urzędowe. Może oni w sumie są samodzielni i potrafią radzić sobie w życiu? Jeśli tak, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli im się pozwoli, to poradzą sobie z zadaniami w pracy.

Puszczanie wodzy bywa wyzwaniem — nigdy nie wiesz, czy koń nie poniesie. Jednak kopania się z nim nie polecam. Nie można też za konia galopować. Jedyny sposób, by jazda była przyjemna, to dopasować swoje ruchy.”

Marek Kamiński, jeden z recenzentów książki napisał: „To może być dobry początek nowej drogi, nowego ja, nowego życia…”

A fragmentu audiobooka możesz posłuchać na kanale Moniki:

Nazywam się Sebastian Drzewiecki i zawodowo definiuję się jako strateg zarządzania. Od 20 lat kieruję zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Rozwijałem firmy od 240 do 700 pracowników, a obecnie jestem dyrektorem zarządzającym w Softserve, gdzie kieruję 1000 osobową organizacją.

Chętnie angażuję się w projekty non-profit związane z budowaniem kapitału społecznego. Działam w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Technologia w spódnicy, Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL.

Po godzinach realizuję autorski projekt „Nowoczesny Lider” - podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami. Wspólnie z gośćmi rozmawiam o sprawdzonych, konkretnych rozwiązaniach oraz metodach stosowanych przez praktyków zarządzania. A gdy w końcu znajdę wolną chwilę, z przyjemnością spędzam ją na grze w golfa.

Autor książki "Lider Wystarczająco Dobry", która znalazła się na szczycie popularności w EMPIK w kategorii Biznes.

Leave a Reply

Więcej z tej serii

Inspirujące liderki i liderzyOdcinków: 23